خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسیاشتباهات حسابداری برای هرکسی با هر تجربه ای ممکن است رخ دهد یا اینکه در هر صنف با افراد کلاهبردار ممکن است برخورد کنیم حسابرسی این اشتباهات عمدی و غیر عمدی را برطرف می کند.

امروزه چالش‌های فراوان ناشی از شدت گرفتن سرسام آور تغییرات در زمینه های گوناگون، افزایش روز افزون انتظارات مشتریان شما در ابعاد مختلف، افزایش آسیب پذیری جدی اقتصاد کشور و پدیده های نو ظهور در صنعت شما، استقرار یک نظام عملیاتی برای مدیریت ریسک و کنترل های داخلی مناسب و مختص به شما، شما را ناگزیر کرده است.

تیم حسابرسی ما درابتدا با ارزیابی شرایط فعلی و شناسایی نقاط ضعف کنترل های موجود در ساختار شرکت شما، پیشنهاد عملی و برنامه منسجمی را تحت عنوان گزارش حسابرسی داخلی یا عملیاتی به شما ارائه خواهد کرد.

در خدمات حسابرسی ، حسابرسان ما کنترل های لازم و عملی را در نقاطی در چرخه های فعالیت شما تعریف کرده و میزان هدر رفت منابع شما ناشی از نبود کنترل های فوق را به میزان چشم گیری کاهش می دهند. سپس از قابل اتکا بودن و به موقع بودن اطلاعات ارسال شده برای واحد حسابداری شما اطمینان معقولی کسب می شود.

به نظر ما بهترین راه برای رفع سوءتفاهم های ایجاد شده بین شرکاء یک بنگاه اقتصادی استفاده از خدمت حسابرسی مواد خاص می باشد .

خدمات حسابرسی موسسه پیشگام را می توان به دسته زیر تقسیم کرد :خدمات حسابرسی مالیاتی

طبق آخرین اصلاحات قانون مالیات های مستقیم مصوب 31/04/1394 در ماده 272، برخی از فعالان اقتصادی ملزم به ارائه صورت های مالی حسابرسی شده گردیده اند، اشخاص حقیقی و حقوقی که فروش یا قراردادهای آنان بیش از 50 میلیارد ریال و یا ستون بدهکار ترازنامه آنها به 80 میلیارد ریال برسد، ملزم به ارائه صورت های مالی حسابرسی شده به سازمان امور مالیاتی می باشند و اگر صورت های مالی حسابرسی شده خود را به سازمان امور مالیاتی ارائه نکنند، باجرایم مالیاتی زیادی روبه رو خواهند شد..خدمات حسابرسی مالی

این نوع حسابرسی کاربردهای وسیعی دارد. به عنوان مثال شرکت هایی که ملزم به حسابرسی مالیاتی نیستند و اعداد آنها به حد نسبت های تعیین شده نرسیده ولی به صورت داوطلبانه این کار را انجام می دهند به سازمان هایی که از این شرکت ها اطلاعات مالی درخواست می کنند ارائه می دهند.

کاربرد دیگر این حسابرسی در مواقعی خواهد بود که شرکت ها قصد دریافت تسهیلاتی به مبلغ بیش از ده میلیارد ریال از بانک ها و موسسات مالی داشته باشند و ارائه صورت های مالی جزء الزامات خواهد بود.

مجموعه هایی که قصد شرکت درمناقصات یا مزایده ها، اخذ نمایندگی از شرکت ها و یا دریافت رتبه(گرید) از سازمان های رتبه بندی و … را دارند، صورت های مالی حسابرسی شده یک امتیاز قابل ملاحظه برای آن ها خواهد بود .پیش حسابرسی بیمه تامین اجتماعی

همه ساله سازمان تامین اجتماعی، طبق قوانین اقدام به رسیدگی دفاتر قانونی شرکت ها و پیمانکاران می نماید و در بیشتر شرکت ها به علت عدم آگاهی مدیران و سیستم حسابداری از قوانین تامین اجتماعی، مشکلاتی برای مجموعه ها ایجاد می شود. حسابرسی عملیاتی

در برخی از شرکت ها مدیران برای اینکه بخواهند از گردش کار سیستم های حسابداری شرکت خود اطمینان کسب کنند و نحوه کار آن ها را بررسی کنند، می توانند با یک تیم حسابداری باتجربه مشورت کنند و تیم حسابری کلیه گردش کارها و روند های کاری شرکت را بررسی و گزارش آن را به مدیریت ارائه نماید.حسابرسی موارد خاص

برخی از حسابرسی ها جزء موارد خاص حساب می شوند و به  عنوان حسابرسی های مرسوم شناخته نمی شوند ، برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- حسابرسی در زمان ورود و خروج سهامداران

2- حسابرسی کشف اختلافات فی مابین شرکاء و اشخاص ثالث

3- حسابرسی جهت اصلاح حساب ها

4- حسابرسی در زمان ارزش گذاری شرکت ها، زیر نظر و تائید کارشناسان رسمی دادگستری

5- حسابرسی در مواقعی که یکی از شرکاء نسبت به وضعیت مالی شرکت درخواست حسابرسی اسناد و مدارک لازم را نماید.

6- حسابرسی در هنگام تغییر و تحول مدیریتی

7- حسابرسی های خاص که به صورت سفارشی انجام می شونمشاوره رایگان ما را دریافت کنید

ثبت شرکت امین پیشگام آماده ارائه خدمات مشاوره برای شروع کسب و کار شما می باشد

با بیش از ده سال سابقه در امور ثبتی شرکت ها توسط کادری مجرب در کمترین زمان ممکن ، بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بصورت تمام وقت آماده ارائه خدمات در خصوص ثبت شرکت و اعمال تغییرات انواع شرکت ها و موسسات می باشد . ابن موسسه همچنین مرجع تخصصی ثبت برند (علائم تجاری) ، اختراع و طرح صنعتی ، اخذ کارت بازرگانی و پلمپ دفاتر و رتبه بندی می باشد .