خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتیهرگاه صحبت از مالیات به میان می آید موجی از ترس و دلهره بر دل اکثر افراد و صاحبان کسب و کارها می اندازد ، گویا قرار است مبلغ هنگفتی به ایشان تحمیل گردد . متخصصین ما در موسسه پیشگام در کنار شما خواهد بود تا از پرداخت مالیات اضافی جلوگیری کند و از ترس و نگرانی شما عزیزان بکاهد


خدمات مالیاتی پس از ثبت شرکت

همه شرکت‌ها حداکثر دو ماه بعد از ثبت شرکت و قبل از شروع فعالیت اقتصادی خود ، باید در سازمان امور مالیاتی کشور پرونده تشکیل بدهند. کد اقتصادی مخصوص به خود را دریافت کنند. این کد نحوه عملکرد شرکت، اعم از اینکه خدماتی باشد یا خرید و فروش کند را مشخص می‌کند و در همه فاکتورها و قراردادها عنوان می‌شود. به این نکته توجه کنید که در این مرحله حوزه‌ مالیاتی کسب‌وکار شما نیز باید مشخص و ثبت شود.

اگر شرکت شما پرونده مالیاتی نداشته باشد، نمی‌تواند در پایان سال مالی اظهارنامه مالیاتی خود را سر وقت مقرر، به سازمان مالیات و دارایی ارائه کند و این یعنی شرکت شما مشمول جریمه خواهد شد.

اگر شرکت شما کالا و خدمتی را می‌فروشد، باید در «اداره کل مالیات بر ارزش افزوده» پرونده تشکیل بدهد و از این سازمان گواهی ثبت‌نام در این نظام را دریافت کند. در غیر این صورت نمی‌تواند مبلغ ۹٪ مربوط به مالیات بر ارزش افزوده را در فاکتورهای خود لحاظ و از مشتریان دریافت کند اما باید مالیات آن را پرداخت کند.

فراموش نکنید مراحل اولیه بعد از ثبت شرکت، اهمیت بسیار زیادی دارند. بنابراین بهتر است همه این اقدامات با احتیاط و کاملا منطبق بر اصول و قوانین جاری طی شوند.

از آنجایی که تشکیل پرونده در ادارات دارایی نیاز به صرف وقت زیادی دارد ، شما می تواتید با سپردن این امور به موسسه پیشگام در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید خدمات مالیاتی موسسه پیشگام در این مرحله شامل:

·         تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی، دریافت کد اقتصادی و مشخص کردن حوزه مالیاتی شرکت؛

·         تشکیل پرونده در نظام ارزش افزوده و دریافت گواهی ارزش افزوده؛

·         طراحی نقشه راه و سیستم امن مالیاتی مطابق شرایط هر شرکت در قالب مشاوره مالیاتی تدبیر حساب.


خدمات مالیاتی دوره‌ای

هر شرکتی در بازه‌های زمانی مشخص موظف است اقداماتی قانونی انجام بدهد تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد و مشمول جریمه مالیاتی نشود. مواردی مثل: تهیه، تنظیم و ارسال گزارش‌های معاملات فصلی، اظهارنامه ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی و لیست ماهانه حقوق و دستمزد از مهم‌ترینِ این اقدامات قانونی‌اند.

اقدامات قانونی دیگری هم وجود دارند که دوره‌ای نیستند و در صورت بروز مشکلات مالیاتی انجام می‌شوند. بررسی پرونده‌های مالیاتی، ثبت اعتراض و دفاع از پرونده‌ها در این دسته از اقدامات جای می‌گیرند.

متخصصان ما به واسطه  تجربه های ارزشمندی که از همکاری با مشتریان بسیار از صنایع و اصناف مختلف، در خصوص انواع پرونده‌ها و مشکلات مالیاتی به دست آورده‌اند، این تجربیات را در قالب خدمات مالیاتی زیر به شما ارائه می‌دهند:

·         تهیه، تنظیم و ارسال گزارش‌های معاملات فصلی؛

·         تهیه، تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده؛

·         تهیه، تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی؛

·         تنظیم و ارسال ماهانه لیست حقوق و دستمزد پرسنل و لیست پرداخت‌های موضوع تبصره ماده ۸۶؛

·         تهیه، تنظیم و ارسال سالانه‌ی اظهارنامه عملکرد؛

·         پاسخگویی و دفاع از پرونده‌های مالیات بر ارزش افزوده و مالیات عملکرد؛

·         بررسی پرونده‌های مالیاتی، ثبت اعتراض، تنظیم لایحه دفاعی برای طرح و ارائه به هیئت‌ها و کمیسیون‌های مالیاتی کشور و دفاع از پرونده.

 

مشاوره رایگان ما را دریافت کنید

ثبت شرکت امین پیشگام آماده ارائه خدمات مشاوره برای شروع کسب و کار شما می باشد

با بیش از ده سال سابقه در امور ثبتی شرکت ها توسط کادری مجرب در کمترین زمان ممکن ، بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بصورت تمام وقت آماده ارائه خدمات در خصوص ثبت شرکت و اعمال تغییرات انواع شرکت ها و موسسات می باشد . ابن موسسه همچنین مرجع تخصصی ثبت برند (علائم تجاری) ، اختراع و طرح صنعتی ، اخذ کارت بازرگانی و پلمپ دفاتر و رتبه بندی می باشد .