مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتیبرنامه ریزی مالیاتی چیست؟

برنامه‌ریزی مالیاتی (Tax Planning) به ‌معنای تجزیه و تحلیل یک طرح درآمدی یا وضعیت مالی شرکت از دیدگاه مالیاتی است.

هدف از برنامه ‌ریزی مالیاتی، اطمینان از این است که وضعیت مالیاتی شرکت در امن‌ ترین و بهینه ‌ترین حالت ممکن قرار بگیرد؛ و همه عناصر برنامه‌ی مالی در همین راستا تنظیم شوند. در این برنامه ‌ریزی مواردی ازجمله زمان ‌بندی و میزان درآمد، زمان‌ بندی خرید و برنامه ‌ریزی برای سایر هزینه‌ها لحاظ می‌شوند.چرا برنامه ریزی مالیاتی مهم است ؟

بسیاری از متقاضیان خدماتی مالیاتی ، شرکت‌هایی هستند که پس از چندین سال فعالیت، یکباره با مشکلات مالیاتی جدی روبه ‌رو شدند. آنها برای حل این مشکلات به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالیاتی رو آورده‌اند.

بررسی کارشناسی  این شرکت‌ها نشان میدهد که  اکثر آنها بلافاصله پس از شروعِ فعالیت خود، در زمینه حسابداری و مالیاتی اشتباهات به‌ ظاهر کوچکی مرتکب شده‌اند که تبعات بزرگی در پی داشته است. این اشتباهات منجر به پرداخت جریمه‌های مالیاتی سنگینی شده؛ این جریمه‌ها حتی برای کسب‌وکارهای کوچک نیز بسیار قابل توجه بوده‌اند.

نکته :  شما از اکثر اتفاقات بد مالیاتی که برای کسب‌ وکارتان می‌افتد، حداقل یک تا دو سال بعد مطلع می‌شوید.

در حقیقت وقتی این مشکلات نمود پیدا می‌کنند که باید هزینه و زمان زیادی صرف اعتراض و رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی شود، البته تضمینی هم نیست که در این راه موفقیتی باشد .تنظیم برنامه ریزی مالیاتی شما

متخصصان ما در موسسه پیشگام قبل از هر چیز با ترسیم نقشه راه مالیاتی، امن‌ترین مسیر مالیاتی را  برای شرکت شما تعریف می کنند. این نقشه یک زبان واحد مالیاتی فارغ از گذر زمان  است. نکته مهم اینکه وابسته به افراد تیم حسابداری شما نیست و تغییرات درون‌سازمانی در آن اختلالی ایجاد نخواهد کرد.  مختص شرکت شما ترسیم می‌شود.

از جمله مواردی مشاوره مالیاتی ما به آن توجه می کند این موارد هستند:

·         نحوه‌ تنظیم صورت‌های خریدوفروش؛

·         تنظیم فرمت فاکتورها؛

·         نحوه‌ گردش پول در شرکت؛

·         نحوه انعکاس درست رویدادها در دفاتر قانونی شرکت؛

·         تعریف مدل فروش با کمترین آسیب‌پذیری مالیاتی؛

·         و موارد دقیق دیگری که حاصل سال‌ها تجربه ماست و به شما تقدیم خواهد شد.

اگر شما هم دچار مشکلات مالیاتی شده‌اید؛ نگران نباشید؛ ما برای رفع این مشکلات در همه مراحل کنارتان هستیم:

بررسی پرونده‌های مالیاتی؛

ثبت اعتراض؛

تنظیم لایحه دفاعی برای طرح و ارائه به هیئت‌ها و کمیسیون‌های مالیاتی کشور و دفاع از پرونده.

کافی است این موارد را به ما بسپارید.و در ضمن بدانید شما میتوانید از راهنمایی و راهکارهایی متخصصین ما در بخش خدمات حسابداری نیز بهره ببریدمشاوره رایگان ما را دریافت کنید

ثبت شرکت امین پیشگام آماده ارائه خدمات مشاوره برای شروع کسب و کار شما می باشد

با بیش از ده سال سابقه در امور ثبتی شرکت ها توسط کادری مجرب در کمترین زمان ممکن ، بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بصورت تمام وقت آماده ارائه خدمات در خصوص ثبت شرکت و اعمال تغییرات انواع شرکت ها و موسسات می باشد . ابن موسسه همچنین مرجع تخصصی ثبت برند (علائم تجاری) ، اختراع و طرح صنعتی ، اخذ کارت بازرگانی و پلمپ دفاتر و رتبه بندی می باشد .